Okhwan

Celovečerný dokument

SR, 2016, 72 min

 

Synopsa:

Okhwan Yoon bol v Kórei úspešným podnikateľom. V roku 2001 zahodil oblek a kravatu, vzdal sa hľadania rodinného šťastia a vydal sa na epickú cestu. Za 10 rokov prešiel 192 krajín na bicykli, prežil nehody, únos v Sudáne, bicykloval s maláriou. To všetko robí s jedným cieľom v hlave - znovuzjednotiť Kóreu. Jeho najbližšou výzvou je hladovka v Londýne s požiadavkou otovrenia hraníc Severnej Kórey. BLÁZON alebo HRDINA?

 

Réžia: Marek Mackovič
Producent: Marek Mackovič, Peter Neveďal (Filmpark production, s.r.o.), Tomáš Kaminský (Mandala Pictures, s.r.o.), Tibor Búza (RTVS),  Jarmila Poláková (Film a Sociologie), Rebekah Tolley (Tarian Films)
Kamera: Martin Štrba
Hudba: Roman Ferianc
Technológia:
RED, XD Cam, Go Pro
Web: www.okhwan.com
Life in a day:

 

Dnes už milióny ľudí po celom svete poznajú Okhwana. 24. júla sme v Nepále nafilmovali jeden deň Okhwana Yoona a zábery prihlásili do projektu Life in a day. Tento jedinečný projekt v produkcii Ridleyho Scotta režíroval Oscarom ocenený Kevin Macdonald. Spomedzi 80.000 videí z 192 krajín bol Marek Mackovič, režisér pripravovaného filmu Okhwan, pozvaný ako autor jedného z najvýznamnejších príspevkov na prestížny festival Roberta Redforda Sundance. Premiéra bola streamovaná naživo do celého sveta cez youtube.Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.
http://www.youtube.com/watch?v=bT_UmBHMYzg